Vyriausioji rinkimų komisija, prieš Lietuvos piliečius.

Tai, piliečių iniciatyvinės grupės, referendumui, dėl vienmandatinės  rinkimų sistemos įteisinimo, rinkimams į Seimą ir Savivaldybių Tarybas, patirtis

O buvo taip. Asociacija „Pilietinės savivaldos sąjunga“  nusprendėme registruoti VRK iniciatyvinę grupę,  referendumui paskelbti, siūlydami tokius sprendimus:  

1) Rinkimams į Seimą ir Savivaldybių Tarybas įteisinti tik vienmandatinę (mažoritarinę) rinkimų sistemą.

2)  Seniūnijoms suteikti pilnas savivaldos teises.

   Grupės registravimas buvo sunkus, nes vyriausioji rinkimų komisija, užuot  geranoriškai  bendravusi su grupe, ieškojo  priežasčių jos neregistruoti – siuntė mūsų prašymo tekstą Seimo teisės departamentui, po to vėl į posėdį kvietė visą grupę, nors pirmame posėdyje visi grupės nariai aiškiai pasisakė už  sprendimų tekstus. Kadangi į antrą posėdį susirinko reikiamas grupės narių skaičius ( tikriausiai buvo tikimasi, kad pritrūks)    patvirtino  referendumu siūlomą sprendimą  – „įteisinti vienmandatinę rinkimų sistemą, rinkimams į Seimą ir Savivaldybių tarybas“, padalinant jį į du atskirus klausimus, išduodant dvejus parašų rinkimo lapus –  vieną Seimui, kitą Savivaldybėms, taip apsunkinant parašų rinkimą.  Sprendimo –  „seniūnijoms suteikti pilnas savivaldos teises“ iš vis neregistravo, nes VRK „nesuprato“ ką tai reiškia.

     Skaitytojas  gali suabejoti,  taip pat ir  grupės nariai nebuvome tikri, kad VRK nariai  sąmoningai  darė kliūtis mūsų iniciatyvos registravimui, bet kai VRK,  iniciatyvos agitacijai skirtas laidas, paskyrė, paskutinį – šeštą parašų rinkimo mėnesį, abejonės išsisklaidė – supratome, kad VRK nariai, deleguoti į komisiją Seimo Pirmininko, Lietuvos Prezidento, Teisingumo ministro,  teisininkų draugijos ir politinių partijų,  sutartinai veikia prieš  Lietuvos piliečius, trukdydami jiems  pasinaudoti Konstitucijos teise – referendumu priimti sprendimą.

Ar galima kitaip paaiškinti šį faktą?  –  Referendumo iniciatyvinė grupė VRK registruota 2018.12,21. O agitacinės laidos, kurių metu Lietuvos piliečiai gali sužinoti apie referendumą, o sužinoję prisidėti prie parašų surinkimo,  bus rengiamos paskutinį, parašų rinkimo mėnesį – birželį.   Ne parašų rinkimo pradžioje, bet pabaigoje, kai  ne parašus laikas rinkti, bet parašų lapus  surinkti.

Kodėl viena iš aukščiausių valstybės institucijų, veikianti valstybės vardu, veikia prieš Lietuvos piliečius trukdydama  jų teisei į savalaikę informaciją – trukdydama priimti sprendimą, mums nesuprantama.  Gal atsakymą žino tie, kas  delegavo savo atstovus į VRK  ?


Pasirašyti elektroniniu būdu galite paspaudę nuorodas:

Dėl reikalavimo paskelbti konsultacinį (patariamąjį) referendumą dėl šio sprendimo: Rinkimams į Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybas įteisinti tik mažoritarinę (daugumos) rinkimų sistemą.

https://www.rinkejopuslapis.lt/iniciatyvos/-/iniciatyvos/40598

Dėl reikalavimo paskelbti konsultacinį (patariamąjį) referendumą dėl šio sprendimo: Rinkimams į Lietuvos Respublikos Seimą įteisinti tik mažoritarinę (daugumos) rinkimų sistemą.

https://www.rinkejopuslapis.lt/iniciatyvos/-/iniciatyvos/40596


Informacija norintiems pasirašyti popieriniame variante arba norintiems padėti rinkti parašus:

Vilniuje tel. 862050139. , Kaune tel. 868686149, Raseinių r. tel. 861651390


www.pilietinėsavivalda.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *